Celý postup jak prodat nemovitost se skládá z řady vzájemně provázaných kroků, které je potřeba perfektně zkoordinovat. Patří mezi ně mimo jiné:

Odhad ceny nemovitosti a tvorba prezentace

Rodinný dům v Žarošicích

Při prodeji nemovitosti nejdříve stanovím její reálnou prodejní cenu. Výpočty ceny se zakládají na statistikách prodejů nemovitostí v dané lokalitě za uplynulá období. Kromě toho přihlížím i na ceny aktuálně nabízených nemovitostí v dané lokalitě. Cenu nemovitosti však může ovlivnit také aktuální stav nemovitosti, okolí nemovitosti a technické informace. Všechny tyto skutečnosti budu brát v potaz při určování tržní ceny nemovitosti. Jako profesionální realitní makléř a odhadce nemovitostí mám detailní přehled o vývoji cen a cenových predikcích v regionech své působnosti (Brno, Brno-venkov, Kyjovsko).

Velmi důležitým bodem při určení ceny nemovitosti je zevrubná prohlídka nemovitosti a seznámení se s jejím okolím. Díky statistickým informacím a osobnímu posouzení stavu nemovitosti vypracuji profesionální nabídkovou prezentaci. Samozřejmostí je umístění prodejní plachty na nemovitost, fotodokumentace popř. vidoprezentace, půdorysy, mapy a další doplňující doklady jako například aktuální výpis listu vlastnictví, územního rozhodnutí, stavebního povolení, atd. Po domluvě s klientem můžu domluvit také realizaci homestagingu nebo 3D prohlídku. Výsledkem je profesionální prezentace nemovitosti, díky které se zvyšuje pravděpodobnost rychlého prodeje nemovitosti za nejvyšší možnou cenu.

Vypracování PENB

Zprostředkovávám vypracování průkazu energetické náročnosti budov – v rámci spolupráce RE/MAX a společnosti Comfort Space, a.s. Průkaz energetické náročnosti pro byt u nás stojí asi 5.400,- Kč vč. DPH. Pro bytové domy, komerční objekty a administrativní budovy státní správy jsou ceny dohodou, pro informace mě můžete kontaktovat. Tato povinnost vyplývá od 1.1.2013.

Prodej nemovitosti

Zavedení nemovitosti do systému

Byt 2+kk, 53 m2, Brno - Modřice

Vaši nemovitosti zalistuji do systému RE/MAX do 24h od uzavření spolupráce a zajistím její okamžitý export na všechny nejdůležitější realitní servery. Prezentace nemovitostí na placených webových serverech včetně sreality.cz a případně na neplacených serverech, v inzertním časopise Via reality a na vývěsních tabulích RE/MAX, prezentace nemovitosti na www.youtube.cz, mé facebookové stránce a dále prezentuji vaši nemovitost na prodejních plachtách a při každodenním kontaktu s mými poptávajícími klienty.

RE/MAX využívá unikátního systému automatického párování vaší nabídky nemovitosti se všemi odpovídajícími poptávkami v rámci RE/MAX a kontaktování potenciálních zájemců.

Jak najdu kupce pro vaši nemovitost?

 • Aktivně vyhledávám potenciální zájemce a pracuji s nimi.
 • Samozřejmostí je pro mě spolupráce s ostatními makléři v rámci jedné referenční provize při prodeji vaší nemovitosti.
 • Umístění poutačů s kontakty na vašeho makléře na nemovitosti (prodejní plachty) zvyšuji rychlost nalezení vhodného kupce pro vaši nemovitost.
 • Dávám pravidelný přehled o všech svých aktivitách spojených s prodejem vaší nemovitosti, doporučení dalších kroků a zpětná vazba od zájemců.
 • Prohlídky nemovitosti s bonitními klienty, předání informací klientům včetně informačního CD s fotografiemi a veškerými informacemi o nemovitosti i případné rezervaci a zpětné vazby pro vás.

Dokumentace spojená s prodejem nemovitosti

 • Zajišťuji rezervační smlouvy a rezervační poplatek
 • Zajišťuji kupní smlouvy, příp. Smlouvu o smlouvě budoucí a úschovy kupní ceny v advokátní úschově, Smlouvy o převodu bytové jednotky, Smlouvy o převodu členských práv a povinností v bytovém družstvu. Kvalitní a certifikovaný právní servis včetně úschovy kupní ceny, úschovy daně z převodu nemovitosti.
 • Zajišťuji financování v rámci RE/MAX Hypotéky pro zájemce.
 • Podávám návrh na vklad převodu vlastnictví na příslušný katastr nemovitostí se všemi potřebnými dokumenty.
 • Předávám nemovitost novému majiteli včetně předávacího protokolu a zajištění přepisu energií na příslušných institucích.
 • Pomohu zajistit vypracování znaleckého posudku pro potřeby finančního úřadu.
 • Pomohu zajistit vypracování daňového přiznání z převodu nemovitosti.
 • Zajišťuji odvod 4% daně z převodu nemovitosti z advokátní úschovy.
 • Poprodejní servis (stěhování, malování, vyklizení nemovitosti), průběžné informace o povinnostech prodávajícího (např. povinnost odhlášení daně). Dlouhodobě spolupracuji s osvědčenými a časem prověřenými osobami a firmami.

Podívejte se, jaké nemovitosti mám aktuálně v nabídce.