Jaká je tržní hodnota vašeho domu?

Rodinný dům v Žarošicích

Pokud vlastníte dům v Brně či blízkém okolí, je dobré znát jeho tržní hodnotu. Možná jste jen zvědaví, jakou má váš dům hodnotu, nebo jste se dostali do situace, kdy jej potřebujete prodat. Správně odhadnutá tržní hodnota domu může být v nenadálých těžkých životních situacích navíc velmi dobrým vodítkem pro notáře při dědickém řízení. Ve všech těchto případech vám rád vypracuji odhad vaší nemovitosti.

Poptávka po odhadu domu

Kdy je odhad ceny nemovitosti zdarma a k čemu slouží?

  • Pro koho jsou odhady zdarma – odhad tržní ceny nemovitosti, je zdarma pouze pro majitele nemovitostí na prodej a to pouze v Brně a v okrese Brno venkov. Odhady z jiných okresů než Brno a Brno venkov jsou zpoplatněny.
  • K čemu slouží odhady – odhad slouží jak při prodeji nemovitosti, tak také jako odhad pro dědické řízení, vypořádání s ostatními spoluvlastníky či rozvodovém řízení.
  • K čemu neslouží odhady – odhady neslouží jako podklad pro banku na vyřízení úvěru nebo refinancování či pro Finanční úřad pro podání daně z nabytí nemovitých věcí.
  • Které odhady jsou zpoplatněnyodhady pro dědická řízení, vypořádání se spoluvlastníky a rozvodové řízení.
  • Za jak dlouho obdržíte odhad – odhad obdržíte do 24 hodin od odeslání poptávky, nebo konzultace.

Pomoc s prodejem domu

Chystáte se prodat svůj rodinný dům a nejste si jistí, zda ho zvládnete prodat svépomocí? Zkuste si nejprve přečíst článek Jak prodat nemovitost, v němž se o procesu prodeje dozvíte všechny podstatné informace. Když se poté rozhodnete, že raději využijete služeb realitního makléře, neváhejte mě kontaktovat.